My Site Preloader
Inapoi

Cariere Credius

Analist Credite Persoane Fizice

Experienta in munca

experienta in domeniul bancar prezinta avantaj

Locul de munca

Bucuresti

Data actualizarii

20-04-2024

Ne dorim in echipa un nou analist de credite! Suntem in cautarea unui coleg care isi doreste sa se dezvolte alaturi de noi, iar cerintele pentru acest rol sunt::

  • Experienta in domeniul financiar-bancar;
  • Studii superioare finalizate, profil economic;
  • Abilitati analitice si de rezolvare a problemelor;
  • Spirit de observatie, rabdare, implicare, initiativa;
  • Seriozitate, responsabilitate, integritate, punctualitate in respectarea termenelor;
  • Abilitati excelente de comunicare si lucru in echipa;
  • MS Office.

In cadrul echipei noastre vei avea urmatoarele responsabilitati:

  • Intocmirea si analiza elementelor din scoring-ul intern, pentru a valida acordarea/refuzul creditarii;
  • Intocmirea unui profil corect al clientului;
  • Verificarea clientului in bazele de date specifice, privind istoricul financiar;
  • Identificarea riscurilor aferente fiecarui client si evaluarea corecta a capacitatii acestuia de a rambursa creditul;
  • Aprobarea / respingerea cererii de credit dupa evaluarea informatiilor obtinute;
  • Urmarirea incadrarii solicitarilor in normele, regulamentele si procedurile interne de creditare.
  • Respectarea confidentialitatii operatiunilor bancare, respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara precum si a tuturor normelor BNR si a normelor interne referitoare la operatiunile de creditare.

Inca nu esti convins? Noi iti oferim urmatoarele beneficii:

  • Training de specialitate;
  • Acumularea de experienta in domeniul financiar;
  • Know-how de la o echipa formata din cei mai buni profesionisti in domeniu;
  • Abonament servicii medicale;
  • Decontarea transportului in comun.
  • Zile suplimentare de concediu de odihna in functie de vechimea in cadrul companiei.

Echipa Credius se defineste prin inovatie intr-un context provocator si este formata din persoane tinere, dinamice, atat profesioniste, cat si cu dorinta puternica de dezvoltare profesionala. Angajatii nostri sunt, inainte de toate, prietenii nostri si reprezinta centrul culturii organizationale, puterea noastra si, nu in ultimul rand, cheia companiei in drumul spre succes. Astfel, am reusit sa cream o echipa unita si o atmosfera placuta la birou. Daca vreti sa faceti parte din echipa noastra, nu ezitati sa ne contactati.

Trimite-ne CV-ul tau si hai sa ne intalnim la o discutie pentru mai multe detalii!

Aplica pentru acest post

Credit online urgent

Prin definitie, progresul nu sta pe loc. A trecut foarte putin timp de la momentul cand nu ne puteam imagina o situatie in care o persoana poate obtine un credit fara o vizita prealabila la o banca sau la o alta institutie financiara. Astazi, exista aceasta posibilitate. Dupa completarea cererii online si obtinerea aprobarii de finantare, poti semna contractul chiar la tine acasa. Banii sunt transferati direct pe cardul tau sau ii poti primi in numerar.

Aplica acum!